- Najlepiej jest wykonywać aktywności fizyczne w cieniu ( np. lesie) rano, bądź wieczorem, kiedy jest chłodniej.
- Powinniśmy przyjmować 2 razy więcej płynów niż normalnie, najlepiej płyn izotoniczny (polecamy domowy, zdrowy napój izotoniczny: 9 g soli kuchennej wymieszać w 1l letniej wody, dodać sok z 1 cytryny, pomarańczy, limonki,czy grapefruita, wymieszać).
- Należy pamiętać o nakryciu głowy i dostosowaniu stroju do panujących warunków pogodowych.
- Należy powoli zwiększać intensywność i czas ćwiczeń (dzięki prawidłowej aklimatyzacji mniej będziemy się pocić, zmniejszy się tętno i temperatura skóry).
- Należy słuchać swojego ciała, nie trenować "do upadłego".
- Po wysiłku, należy zapewnić czas na regenerację
- W przypadku niepokojących objawów, takich jak zawroty głowy, większa duszność, osłabienie, należy natychmiast przerwać trening.
Pamiętajmy, że ta kwestia dotyczy również uprawiania sportu w słabo wentylowanych pomieszczeniach, w których bywa o wiele cieplej, niż zazwyczaj. W przypadku pacjentów, którym zaleca się regularne ćwiczenia, a mają przewlekłe problemy kardiologiczne, czy źle tolerują wysokie temperatury, polecamy treningi pod okiem wykwalifikowanych trenerów, w pomieszczeniu klimatyzowanym w naszej klinice.
Każdy nowy dzień to okazja, aby stać się silniejszym, lepiej jeść, żyć zdrowiej i być lepszą wersją siebie. Pamiętaj, że zacząć ćwiczyć możesz w każdym momencie, nawet jeśli za oknem leje się żar z nieba. Jeśli nie wiesz jak zacząć, zapraszamy do naszej kliniki.