Masaż
Masaż leczniczy nie tylko przynosi ulgę bolącym partiom ciała, ale też relaksuje, ma na celu przyspieszenie przepływu krwi oraz pobudzenie organizmu do wytworzenia endorfin. Hormony te produkowane mają właściwości przeciwbólowe i rozluźniające.
Masaż klasyczny niesie za sobą szereg pozytywnych konsekwencji, zmniejsza napięcie całego ciała i rozluźnia. Aktywizuje działanie układu limfatycznego i krwionośnego, dzięki czemu tlen i substancje odżywcze lepiej trafiają do organizmu. Masaż klasyczny działa na układ nerwowy – uspokaja lub pobudza, powodując sprawniejsze przesyłanie bodźców do mięśni. Ponieważ masaż klasyczny poprawia ukrwienie, działa również na układ pokarmowy – przyspiesza proces przyswajania substancji odżywczych i spalania materii. Masaż klasyczny usprawnia ruchomość stawów, a także zwiększa elastyczność mięśni. Nie zapominajmy o wpływie masażu klasycznego na psychikę: zabieg wspomaga wydzielanie serotoniny, hormonu tkankowego, nazywanego "hormonem szczęścia", dzięki czemu poprawia nastrój.
Masaż klasyczny
Masaż klasyczny pleców to zabieg relaksujący i leczniczy. Tak jak każdy rodzaj masażu, rozluźnia napięte mięśnie i pozwala ukoić nerwy. Stosowany przez medycynę jako pomocnicza metoda fizjoterapii w przypadku wielu chorób mięśniowych, bólu stawów, napięciowych bólach głowy. Masaż klasyczny kręgosłupa to także zabieg odprężający, przyjemny w odbiorze, dość intensywny, dostosowany do potrzeb klienta.
Masaż polinezyjski
Masaż oparty na elementach hawajskiego systemu uzdrawiania. Wykonywany jest miękką częścią przedramion masażysty. Jest to masaż dość intensywny i bardzo przyjemny w odbiorze charakteryzujący się płynnymi i głębokimi ruchami. Przeznaczony dla osób zestresowanych i potrzebujących odprężenia. Masaż polinezyski oddziałuje na najważniejsze układy w naszym organizmie. Zwiększa wydolność mięśni do pracy i usuwa z nich napięcie, a przede wszystkim poprawia krążenie krwi. Oczyszcza organizm z toksyn, wpływa na lepsze ukrwienie tkanek. Działa odprężająco i relaksująco, uspokaja system nerwowy.
Masaż bańką chińską
Bańkę chińską wykorzystuje się także w walce z cellulitem. Jest to skuteczny zabieg ujędrniający skórę na brzuchu, udach i pośladkach. Podczas masażu bańską chińską wytwarza się podciśnienie, które zasysa skórę, mięśnie i komórki tłuszczowe, pobudzając do pracy układ limfatyczny. Pobudza także mikrokrążenie uruchamiając proces lipolizy. Jest to intensywny zabieg, który pomaga również w bólu mięśniowym i problemach powięziowych.
Masaż gorącymi kamieniami
To niezwykle przyjemny i doskonale relaksujący masaż z wykorzystaniem rozgrzanych kamieni bazaltowych. Masaż relaksacyjny kamieniami wulkanicznymi odpręża, wycisza i regeneruje. Jest to doskonały zabieg na jesienno-zimowe chłodne dni. Likwiduje stres i jego negatywne skutki. Rozluźnia napięte mięśnie i łagodzi ból. Znakomicie regeneruje po wysiłku. Doskonale wpływa na skórę – pomaga zwalczyć cellulit, poprawia jej jędrność i elastyczność. Przyśpiesza krążenie krwi i limfy, dzięki czemu skóra zostaje lepiej dotleniona i odżywiona, a organizm oczyszcza się z toksyn i produktów przemiany materii.
Zapraszamy na konsultację do kliniki Osteopatii Back2health
CO LECZYMY

KRĘGOSŁUP:
dyskopatia ● rwa kulszowa ● kręgozmyk ● zespół przeciążeniowo-bólowy ● ból kręgosłupa u kobiet w ciąży ● choroba zwyrodnieniowa ● choroby reumatoidalne ● mrowienia i drętwienia kończyn

GŁOWA:
bóle głowy ● zawroty głowy ● szumy uszne ● mrowienia i drętwienia twarzy ● zapalenia zatok ● dysfunkcje stawów skroniowo-żuchowywch

BIODRO:
ból biodra ● ból pachwiny ● ból pośladków ● endoproteza

KOLANO:
choroba zwyrodnieniowa ● endoproteza ● przyparcie rzepki ● uszkodzenia więzadłowe ● uszkodzenia łękotkowe ● przesunięcie piszczeli

BARK:
uszkodzenie stożka rotatorów ● zamrożony bark ● zespół cieśni podbarkowej ● zapalenie kaletki ● urazy sportowe

ŁOKIEĆ:
urazy sportowe i pooperacyjne ● łokieć tenisisty i golfisty

STOPA:
skręcenia i zwichnięcia ● zerwania i zapalenia ścięgien ● hallux - paluch koślawy ● ostroga piętowa ● zaburzenia krążeniowe ● zaburzenia łuku poprzecznego i podłużnego stopy

BRZUCH:
bóle brzucha ● bolesne miesiączki ● zaburzenie mięśni dna miednicy ● zaparcia ● refluks ● zespół jelita drażliwego

RĘKA:
urazy sportowe i pooperacyjne ● zespół cieśni nadgarstka ● przykurcz dupuytrena