Nowa poradnia

Czym jest chirurgia naczyniowa?

To specjalność medyczna zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i zarządzaniem zaburzeniami
naczyniowymi, czyli układem naczyń krwionośnych w organizmie. Specjalistą, który diagnozuje oraz wdraża leczenie jest chirurg naczyniowy. 

Kiedy wybrać się na wizytę do chirurga naczyniowego?

Puchną Ci nogi? Czujesz w nich kłucie, świąd lub mrowienie? To mogą być niestety objawy przewlekłej niewydolności żylnej. Jeśli masz uczucie ciężkości kończyn, które narasta w godzinach wieczornych, a ustępuje rano, pojawiają się stany zapalne skóry, pajączki (teleangiektazje), doskwierają Ci obrzęki wokół kostek lub całego podudzia warto wybrać się na konsultację chirurga naczyniowego. Inne niepokojące objawy to zmiany skórne- przebarwienia, wypryski, stwardnienia, które najczęściej pojawiają się w okolicy kostek. Objawem zaawansowanej choroby, są żylaki widoczne w obrębie całej kończyny oraz pajączki wokół kostek. 

Chirurg naczyniowy to lekarz, który przeprowadza dokładną diagnostykę naczyń żylnych. W zależności od diagnozy, chirurg naczyniowy proponuje odpowiednie leczenie pajączków i żylaków, które pomoże uchronić się przed rozwojem poważnych chorób jak zapalenie żył, zakrzepica. 

W diagnostyce polecane jest badanie USG metodą Dopplera, które możesz wykonać w Centrum Zdrowia Back2Health. Jest ono bezbolesne i nieinwazyjne. Nasz nowoczesny sprzęt pozwala bardzo precyzyjnie wykryć miejsce uszkodzenia zastawek żylnych.