Ortopeda

Ortopeda Warszawa Back2Health

Jeśli cierpisz z powodu zespołu bolesnego barku, zerwałeś więzadło w kolanie, uszkodziłeś łąkotkę, skręciłeś staw skokowy lub masz inne dolegliwości związane z narządem ruchu, zapraszamy na wizytę do naszego ortopedy w Centrum Zdrowia Back2Health. 

Podczas wizyty, lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad oraz badanie, być może konieczne będzie wykonanie USG lub podanie leku poprzez iniekcję. Ortopeda udzieli szczegółowej informacji dotyczącej diagnozy oraz zaleci dalsze postępowanie. Nasi ortopedzi są uznanymi specjalistami w zakresie medycyny urazowej, sportowej oraz wad postawy- skoliozy, czy wady kończyn.

 

Kim jest ortopeda?

Ortopeda jest lekarzem specjalizującym się w diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu zaburzeń i chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Układ mięśniowo-szkieletowy obejmuje kości, stawy, mięśnie, więzadła, ścięgna i inne struktury, które pozwalają nam poruszać się i utrzymywać odpowiednią postawę. Ortopedia jest jedną z najważniejszych dziedzin medycyny, ponieważ zajmuje się szerokim spektrum problemów zdrowotnych, które wpływają na zdolność ruchową i jakość życia pacjentów. 

Zakres działań ortopedy obejmuje: 

1.Diagnostykę: Ortopeda diagnozuje schorzenia i urazy układu mięśniowo-szkieletowego za pomocą różnych badań diagnostycznych, takich jak badania fizykalne, badania obrazowe oraz testy funkcjonalne. 

2.Leczenie zachowawcze. 

3.Operacje: W niektórych przypadkach, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi odpowiednich efektów lub gdy problem wymaga interwencji chirurgicznej, ortopeda przeprowadza operacje. Chirurgia ortopedyczna może obejmować naprawę złamań, rekonstrukcję stawów, wszczepienie protez stawowych, korekcję wad postawy, leczenie uszkodzeń więzadeł i wiele innych procedur. 

4.Leczenie urazów sportowych: Ortopeda zajmuje się leczeniem urazów mięśni, stawów i kości, które mogą być wynikiem aktywności fizycznej i uprawiania sportów. 

5.Opieka nad pacjentami z chorobami zwyrodnieniowymi: W dziedzinie ortopedii wiele uwagi poświęca się diagnozie i leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów, takich jak artroza. 

6.Profilaktyka: Ortopeda może także doradzać pacjentom w zakresie profilaktyki, pomagając unikać kontuzji i problemów związanych z układem mięśniowo-szkieletowym. 

 

Ortopedia ma zastosowanie zarówno u dzieci, jak i dorosłych, a lekarze ortopedzi mogą specjalizować się w różnych obszarach, takich jak ortopedia dziecięca, chirurgia kolana, chirurgia stopy i kostki, czy też chirurgia kręgosłupa, aby zapewnić kompleksową opiekę pacjentom z różnymi schorzeniami i urazami układu mięśniowo-szkieletowego.