Osteopatia

Osteopatia i terapia manualna Warszawa

Czym jest osteopatia i kiedy może nam pomóc?

Jest to dział medycyny manualnej stworzony przez amerykańskiego lekarza A.T.Stilla, który opiera się na założeniach, iż wszystkie tkanki stanowią sieć oddziaływujących na siebie połączeń.

Nie należy wyodrębniać i leczyć tylko wybranych układów, tak jak robi to medycyna konwencjonalna, gdyż proces leczenia nie będzie wtedy kompletny. Uszkodzenie w jednej części ciała może dawać dolegliwości w zupełnie innej, pozornie nie powiązanej. Nie wyklucza stosowania medycyny akademickiej, ale jest jej uzupełnieniem

Osteopatia jest metodą bezinwazyjną. Do diagnozowania i leczenia używa się wyłącznie dotyku oraz różnorodnych testów wykonywanych przez terapeutę w celu odnalezienia pierwotnej przyczyny dolegliwości.

Osteopatia ma wpływ na wszystkie układy ciała m.in. kostno-stawowy, krwionośny, neurologiczny, oddechowy czy limfatyczny. Niweluje dolegliwości bólowe, drętwienia, mrowienia, przywraca prawidłowe ustawienie i ruchomość stawów oraz reguluje pracę narządów wewnętrznych. Kieruje się ona kilkoma zasadami takimi jak to, że organizm stanowi jedność, wszelkie procesy zachodzące w ciele i jego budowa są wzajemnie powiązane, a organizm posiada zdolność do samoleczenia i autoregulacji dzięki czemu po odpowiednim pobudzeniu może sam pokonać chorobę i pojawiające się rożne dolegliwości powodujące ból i dyskomfort u pacjenta.

Jest skuteczną metodą, odpowiednią dla osób, które nie chcą poddawać się leczeniu chirurgicznemu, farmakologicznemu, ale także dla osób, które chcą dbać o swoje zdrowie wielowymiarowo.

Terapia manualna to uznana metoda fizjoterapii, przywraca równowagę mięśniową, zwiększa zakresy ruchu i niweluje ból. Polega na wykrywaniu i leczeniu zaburzeń w obrębie stawów, więzadeł, mięśni oraz wzorców postawy, wzorców ruchowych i oddechowych.

Nie czekaj, zadzwoń już teraz i umów się na wizytę w Centrum Zdrowia Back2Health! Razem odkryjemy potencjał Twojego ciała i zapewnimy Ci wsparcie na każdym kroku w drodze do zdrowia i aktywności fizycznej wraz z doświadczonym zespołem osteopatów i fizjoterapeutów.