Fizjoterapeuta ciąża i po porodzie Warszawa

Fizjoterapia w ciąży Warszawa Ochota

Fizjoterapia uroginekologiczna wskazana jest kobietom w ciąży jako przygotowanie do porodu, a także w przypadku związanych z okresem ciąży częstym dyskomfortem związanym np. z bólem kręgosłupa, spojenia łonowego, miednicy, czy obrzęków. Terapeuta podczas wizyty pomoże wzmocnić mięśnie dna miednicy, a także zastosuje profilaktykę, która chroni przed rozejściem spojenia łonowego i mięśni prostych brzucha. Nauczy jak rozluźniać mięśnie w trakcie porodu oraz pracować oddechem, usprawniając przebieg porodu. 

Po porodzie fizjoterapeuta uroginekologiczny pomoże szybciej wrócimy do formy – zarówno po porodzie siłami natury, jak i cesarskim cięciu. Wskazane jest zgłoszenie się na wizytę już w trakcie połogu. 

Po urodzeniu maluszka świeżo upieczona mama powinna także zadbać o siebie, aby móc w pełni cieszyć się macierzyństwem. Przez 9 miesięcy ciąży ciało przeszło szereg zmian, które teoretycznie powinny się cofnąć w czasie połogu, czyli 6 tygodniu po porodzie. Teoretycznie, ponieważ zmiany te mogą cofać się do roku po porodzie. Z tego powodu istotne jest wychwycenie problemu na możliwie wczesnym etapie.


Jak widać proces troski o swoje ciało i zdrowie warto zacząć jeszcze przed porodem. Tego typu fizjoterapia pozwala spokojniej podejść do narodzin dziecka, wzmacniając świadomość swojego ciała. 

Wizyta poporodowa dotyczy przede wszystkim:

Każda z pań, które zgłaszają się do Back2Health na wizytę poporodową otrzymuje szereg zaleceń oraz indywidualnie dobrane ćwiczenia. Konieczność ponownej wizyty jest ustalana na podstawie istniejących dolegliwości i stanu pacjentki. Wiedząc jakim szczególnym czasem jest okres poporodowy, zapraszamy mamy z dzieckiem – najważniejszy jest komfort pacjentki.